  • ERJ-U1DD5620U
ERJ-U1DD5620U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U1DD5620U
HK JDW NO:
590-ERJ-U1DD5620U
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ERJ-U1DD5620U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 562Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U1DD5620U
    12 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    562Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm