  • ERJ-U12F13R0U
ERJ-U12F13R0U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U12F13R0U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U12F13R0U
Package:
Datasheet:
ERJ-U12F13R0U
Description:
Thick Film, 13Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U12F13R0U
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    26.988746mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Height
    600μm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm