  • ERJ-U08J242V
ERJ-U08J242V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U08J242V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U08J242V
Package:
Datasheet:
ERJ-U08J242V
Description:
Thick Film, 2.4kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U08J242V
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Current Rating
    2A
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm