  • ERJ-U06F90R9V
ERJ-U06F90R9V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U06F90R9V
HK JDW NO:
590-ERJ-U06F90R9V
Package:
Datasheet:
ERJ-U06F90R9V
Description:
Thick Film, 90.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U06F90R9V
    12 Weeks
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm