  • ERJ-U03F2873V
ERJ-U03F2873V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U03F2873V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U03F2873V
Package:
Datasheet:
ERJ-U03F2873V
Description:
Thick Film, 287kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U03F2873V
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    287kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm