  • ERJ-U03F2871V
ERJ-U03F2871V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U03F2871V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U03F2871V
Package:
Datasheet:
ERJ-U03F2871V
Description:
Thick Film, 2.87kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U03F2871V
    Select All
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    2.87kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm