  • ERJ-U02J183X
ERJ-U02J183X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02J183X
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U02J183X
Description:
Thick Film, 18kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 10225
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02J183X
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Length
    1mm