  • ERJ-U02D6800X
ERJ-U02D6800X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02D6800X
HK JDW NO:
590-ERJ-U02D6800X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERJ-U02D6800X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 680Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8769
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02D6800X
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    793.786648μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm