  • ERJ-U01J271C
ERJ-U01J271C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U01J271C
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U01J271C
Description:
Thick Film, 270Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 616
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U01J271C
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height
    230μm
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    170.097139μg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%