  • ERJ-T08J133V
ERJ-T08J133V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-T08J133V
HK JDW NO:
590-ERJ-T08J133V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERJ-T08J133V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 13kOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-T08J133V
  • Packing Method
    TAPE, PUNCHED
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Tab
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    330mW