  • ERJ-T08J100V
ERJ-T08J100V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-T08J100V
HK JDW NO:
590-ERJ-T08J100V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERJ-T08J100V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 10Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 36403
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-T08J100V
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm