  • ERJ-S1TJ1R5U
ERJ-S1TJ1R5U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TJ1R5U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TJ1R5U
Package:
Datasheet:
ERJ-S1TJ1R5U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1.5Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TJ1R5U
  • Temperature Coefficient
    -100600 ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, IEC60115-8
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2512
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%