  • ERJ-S1TJ1R1U
ERJ-S1TJ1R1U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TJ1R1U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TJ1R1U
Package:
Datasheet:
ERJ-S1TJ1R1U
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TJ1R1U
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, STANDARD: IEC60115-8
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2512
  • Rated Temperature
    70°C