  • ERJ-S1TJ181U
ERJ-S1TJ181U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TJ181U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TJ181U
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 180Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TJ181U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Current Rating
    2A
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm