  • ERJ-S1TF31R6U
ERJ-S1TF31R6U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TF31R6U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TF31R6U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 31.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TF31R6U
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm