  • ERJ-S1DJ4R3U
ERJ-S1DJ4R3U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1DJ4R3U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1DJ4R3U
Package:
Datasheet:
ERJ-S1DJ4R3U
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1DJ4R3U
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, STANDARD: IEC60115-8
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    2010
  • Rated Temperature
    70°C