  • ERJ-S1DF1580U
ERJ-S1DF1580U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1DF1580U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1DF1580U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 158Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1DF1580U
    WRAPAROUND
  • Weight
    33.991078mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    158Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Current Rating
    2A
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm