  • ERJ-S12F24R3U
ERJ-S12F24R3U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S12F24R3U
HK JDW NO:
590-ERJ-S12F24R3U
Datasheet:
ERJ-S12F24R3U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 24.3Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S12F24R3U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Current Rating
    2A
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm