  • ERJ-S02F1782X
ERJ-S02F1782X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S02F1782X
HK JDW NO:
590-ERJ-S02F1782X
Datasheet:
ERJ-S02F1782X
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 17.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S02F1782X
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    17.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Current Rating
    1A
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm