  • ERJ-PB6D4642V
ERJ-PB6D4642V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB6D4642V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB6D4642V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-PB6D4642V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 46.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14386
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB6D4642V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    46.4kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm