  • ERJ-PB6B4300V
ERJ-PB6B4300V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB6B4300V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB6B4300V
Datasheet:
ERJ-PB6B4300V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 430Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB6B4300V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    430Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm