  • ERJ-PB3D1181V
ERJ-PB3D1181V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PB3D1181V
HK JDW NO:
590-ERJ-PB3D1181V
Datasheet:
ERJ-PB3D1181V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 1.18kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5919
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PB3D1181V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.18kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm