  • ERJ-PA3D19R1V
ERJ-PA3D19R1V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA3D19R1V
HK JDW NO:
590-ERJ-PA3D19R1V
Datasheet:
ERJ-PA3D19R1V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 19.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA3D19R1V
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    19.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm