  • ERJ-P6WF5232V
ERJ-P6WF5232V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P6WF5232V
HK JDW NO:
590-ERJ-P6WF5232V
Datasheet:
ERJ-P6WF5232V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 52.3kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P6WF5232V
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    52.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm