  • ERJ-P14F8251U
ERJ-P14F8251U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P14F8251U
HK JDW NO:
590-ERJ-P14F8251U
Datasheet:
ERJ-P14F8251U
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P14F8251U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm