  • ERJ-P08J224V
ERJ-P08J224V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P08J224V
HK JDW NO:
590-ERJ-P08J224V
Datasheet:
ERJ-P08J224V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 220kOhms, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 27486
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P08J224V
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    660mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    667mW
  • Depth
    1.6mm