  • ERJ-P08F31R6V
ERJ-P08F31R6V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P08F31R6V
HK JDW NO:
590-ERJ-P08F31R6V
Datasheet:
ERJ-P08F31R6V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 31.6Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P08F31R6V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm