  • ERJ-P06F1303V
ERJ-P06F1303V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P06F1303V
HK JDW NO:
590-ERJ-P06F1303V
Datasheet:
ERJ-P06F1303V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 130kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 41608
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P06F1303V
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm