  • ERJ-P03F2672V
ERJ-P03F2672V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P03F2672V
HK JDW NO:
590-ERJ-P03F2672V
Datasheet:
ERJ-P03F2672V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 26.7kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3176
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P03F2672V
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    26.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm