  • ERJ-P03D30R1V
ERJ-P03D30R1V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P03D30R1V
HK JDW NO:
590-ERJ-P03D30R1V
Datasheet:
ERJ-P03D30R1V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 30.1Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P03D30R1V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    30.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm