  • ERJ-L1DUF91MU
ERJ-L1DUF91MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L1DUF91MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L1DUF91MU
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ERJ-L1DUF91MU
Description:
ERJ Series, Thick Film, 91mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L1DUF91MU
    Select All
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    91mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%