  • ERJ-L1DUF75MU
ERJ-L1DUF75MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L1DUF75MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L1DUF75MU
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ERJ-L1DUF75MU
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 75mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 4871
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L1DUF75MU
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    ERJ
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.1936V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm