  • ERJ-L14KJ22MU
ERJ-L14KJ22MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L14KJ22MU
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-L14KJ22MU
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 22mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L14KJ22MU
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    22mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Working Voltage
    0.0852V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm