  • ERJ-D1CJR120U
ERJ-D1CJR120U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-D1CJR120U
HK JDW NO:
590-ERJ-D1CJR120U
Datasheet:
ERJ-D1CJR120U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 120mOhm, 2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5000
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-D1CJR120U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120mOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm