  • ERJ-D1CFR051U
ERJ-D1CFR051U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-D1CFR051U
HK JDW NO:
590-ERJ-D1CFR051U
Datasheet:
ERJ-D1CFR051U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 51mOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8000
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-D1CFR051U
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51mOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%