  • ERJ-B2AJ514V
ERJ-B2AJ514V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-B2AJ514V
HK JDW NO:
590-ERJ-B2AJ514V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 510kOhms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-B2AJ514V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    3.2004mm