  • ERJ-B2AJ223V
ERJ-B2AJ223V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-B2AJ223V
HK JDW NO:
590-ERJ-B2AJ223V
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
ERJ Series, Thick Film, 22kOhms, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-B2AJ223V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Supplier Device Package
    0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    3.2mm