  • ERJ-8GEYJ103V
ERJ-8GEYJ103V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-8GEYJ103V
HK JDW NO:
590-ERJ-8GEYJ103V
Datasheet:
ERJ-8GEYJ103V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 10kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 444569
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-8GEYJ103V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm