  • ERJ-8ENF2150V
ERJ-8ENF2150V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-8ENF2150V
HK JDW NO:
590-ERJ-8ENF2150V
Datasheet:
ERJ-8ENF2150V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 215Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2447
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-8ENF2150V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    215Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm