  • ERJ-8BWJR012V
ERJ-8BWJR012V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-8BWJR012V
HK JDW NO:
590-ERJ-8BWJR012V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERJ-8BWJR012V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 12mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5713
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-8BWJR012V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12mOhm
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.1095V
  • Height
    650μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm