  • ERJ-6GEYJ3R3V
ERJ-6GEYJ3R3V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6GEYJ3R3V
HK JDW NO:
590-ERJ-6GEYJ3R3V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 53098
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6GEYJ3R3V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm