  • ERJ-6ENF7503V
ERJ-6ENF7503V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6ENF7503V
HK JDW NO:
590-ERJ-6ENF7503V
Datasheet:
ERJ-6ENF7503V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 750kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 35651
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6ENF7503V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm