  • ERJ-6ENF1474V
ERJ-6ENF1474V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6ENF1474V
HK JDW NO:
590-ERJ-6ENF1474V
Datasheet:
ERJ-6ENF1474V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 1.47MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 32202
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6ENF1474V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.47MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm