  • ERJ-6ENF1273V
ERJ-6ENF1273V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6ENF1273V
HK JDW NO:
590-ERJ-6ENF1273V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-6ENF1273V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 127kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3477
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6ENF1273V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    127kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm