  • ERJ-3EKF1622V
ERJ-3EKF1622V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3EKF1622V
HK JDW NO:
590-ERJ-3EKF1622V
Datasheet:
ERJ-3EKF1622V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 55844
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3EKF1622V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm