  • ERJ-2RKF2492X
ERJ-2RKF2492X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RKF2492X
HK JDW NO:
590-ERJ-2RKF2492X
Datasheet:
ERJ-2RKF2492X
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 481793
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RKF2492X
    WRAPAROUND
  • Weight
    793.786648μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm