  • ERJ-2RHD3652X
ERJ-2RHD3652X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RHD3652X
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-2RHD3652X
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 36.5kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 17822
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RHD3652X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    36.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C