  • ERJ-2GEJ225X
ERJ-2GEJ225X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2GEJ225X
HK JDW NO:
590-ERJ-2GEJ225X
Datasheet:
ERJ-2GEJ225X
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 2.2MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 36139
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2GEJ225X
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -400/ +150ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V