  • ERJ-1TRQF1R6V
ERJ-1TRQF1R6V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TRQF1R6V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-1TRQF1R6V
Package:
Datasheet:
ERJ-1TRQF1R6V
Description:
Thick Film, 1.6Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TRQF1R6V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.2mm