  • ERJ-1TNF2101U
ERJ-1TNF2101U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TNF2101U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TNF2101U
Datasheet:
ERJ-1TNF2101U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 2.1kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12921
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TNF2101U
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.1kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W